Palmer vergelijkt debuut Norris met Verstappen: 'Nu is Sainz gevestigde coureur'

Jolyon Palmer is lyrisch over Lando Norris, de Brit die dit jaar zijn debuut maakte in de Formule 1. De voormalig Renault-coureur ziet dingen van Lewis Hamilton terug in de huidige McLaren-coureur en denkt dat zijn debuutjaar misschien wel beter is dan dat van Max Verstappen.
'We moeten zien of hij (Norris, red.) net zo goed is als Hamilton. We moeten in ons achterhoofd houden dat de tijden zijn veranderd sinds Hamilton in de Formule 1 arriveerde. Hij kwam toen bij het beste team en had het voordeel dat er waanzinnig veel getest kon worden voorafgaand aan het seizoen', schrijft Palmer, die benadrukt dat het onbeperkte testen een groot voordeel voor Hamilton is geweest, in zijn column voor de BBC .
'Makkelijk om te vergeten dat ze nek aan nek gingen'
Palmer vergelijkt de entree van Norris met die van Verstappen, ruim vier jaar geleden. 'Toen een andere toekomstige wereldkampioen, Verstappen in 2015, debuteerde in de Formule 1 had hij ook Carlos Sainz als teamgenoot. Ze waren toen allebei rookies bij Toro Rosso.'
De voormalig Renault-coureur insinueert dat Norris zijn prestatie misschien nog wel opmerkelijker is als die van Verstappen in zijn debuutjaar. 'Het is gemakkelijk om te vergeten dat Verstappen en Sainz nek aan nek gingen, op een vergelijkbare manier als Sainz en Norris. Maar nu is Sainz een gevestigde coureur met vier jaar ervaring waarvan hij kan profiteren.' (Foto: McLaren F1 Media)