Hakkinen: 'Voorspelbare races zijn niet de schuld van Mercedes'


De voorspelbaarheid van de Franse Grand Prix was overduidelijk een heikel punt onder menig Formule 1-fan. Online regent het klachten over de dominantie van Mercedes. Mika Hakkinen herkent zich in de fans maar zegt dat het probleem niets met Mercedes te maken heeft.
‘Wat mij betreft moet de Formule 1 gaan over flat-out-racen van start tot finish. Niemand moet gelimiteerd worden door een bandenkeuze, brandstof of dergelijke overwegingen’, begint de Finse ex-coureur in zijn blog op Unibet . ‘De coureurs moeten uitgedaagd worden, van het begin tot het einde, en de andere teams moeten sneller de gelegenheid hebben om hun performance op het niveau van Mercedes te krijgen. Je kunt echter geenszins kritiek op Mercedes zelf hebben.’
‘Mercedes nadert perfectie’
‘Mercedes geeft de coureurs de keuze in welke volgorde ze willen kwalificeren. Zo gaf Valtteri Bottas in Frankrijk zijn teamgenoot Lewis Hamilton een tow op het rechte stuk. Hij trok hem zodoende mee naar de eerste positie. De auto werkt duidelijk fantastisch en de coureurs zijn een geweldige combinatie. Tijdens de race heeft Lewis compleet de controle en Bottas speelde zijn rol om een 1-2-overwinning te behalen. Pas op het einde wist Charles Leclerc een beetje druk op Bottas uit te oefenen.’ 
‘ Formule 1 is niet statisch’

De Fin geeft in zijn blog aan onder de indruk te zijn van McLaren: ‘We zagen een sterke performance van Lando Norris en Carlos Sainz, hun kwalificaties op de vijfde en zesde posities gaven een geweldige boost aan het team. Het nieuwe leiderschap doet daar duidelijk veel goeds na de moeilijkheden van afgelopen jaar. Norris is een jonge man met een geweldige toekomst.’ Minder onder de indruk is Hakkinen van Haas: ‘Het leek een erg zwaar weekend te zijn voor het Amerikaanse team’. 
Fysiek testen tussen de races door
Volgens Hakkinen kan het helpen als de teams daadwerkelijk met hun wagens mogen testen buiten de weekenden om. Nu wordt enkel in simulatoren getest en mogen de wagens alleen fysiek de baan op tijdens een paar selecte tests gedurende en voorafgaand aan het jaar. Natuurlijk kan tijdens de vrije trainingen getest worden maar dit is niet voldoende. ‘Fysieke tests zorgen ervoor dat de teams hun wagens beter begrijpen, het speelt ook een grote rol bij de ontwikkeling van de auto. Voor Magnussen en Grosjean is het nu vooral een kwestie van hopen dat ze iets vinden tijdens software simulaties.’ 
Vooruitblik op de Grand Prix van Oostenrijk
‘Met de hoge temperaturen van komend weekend kunnen de ingenieurs zich druk maken om de koeling. Ik verwacht dat Mercedes weer vooraan zal rijden. Leclerc en Sebastian Vettel kunnen misschien dichtbij komen maar makkelijk wordt het niet.’ (Foto: Mercedes AMG F1)

Top Headlines

Oudere Top Headlines