Marko heeft geleerd van eerdere clausule denkt Doornbos: 'Heeft hij bij Max aangepast'


Robert Doornbos denkt dat Helmut Marko heeft geleerd van een eerdere prestatieclausule die hij bij Sebastian Vettel in het contract had staan voordat die naar Ferrari vertrok. De voormalig Formule 1-coureur denkt bovendien dat Max Verstappen liever bij Red Bull kampioen wordt dan ergens anders en dat hij daarom voorlopig blijft.
'Het klopt dat er een prestatieclausule in dat contract staat. Dat komt nog uit de tijd van Sebastian Vettel. Toen die het niet naar zijn zin had toen Daniel Ricciardo in het team kwam en hij een stuk harder ging. Toen had hij het er wel gehad en dacht hij eraan om een deurtje verder te gaan', vertelt Doornbos in het Formule 1-café op Ziggo Sport .
'Toen zei hij tegen het team dat hij transfervrij weg wilde als hij niet in de top drie van het wereldkampioenschap zou eindigen', vervolgt de Rotterdammer. 'Uiteindelijk werd hij vierde in het wereldkampioenschap. Maar daar heeft de rijder natuurlijk best wel wat invloed op. Hij had bijvoorbeeld een keer een startcrash.'
'Max wil nog wereldkampioen worden en zit bij Red Bull goed'
Vanwege de 'fraudegevoeligheid' heeft Marko een andere clausule in het contract van Verstappen gezet, zegt Doornbos. 'Marko zegt dat hij daarvan had geleerd en dat hij het bij Max heeft aangepast. Het laatste wat ik heb vernomen is dat wanneer hij niet voor de Grand Prix van Hongarije een race weet te winnen, en dat zou niet gek zijn gedacht denk ik, dat hij weg kan.'
Ook hier zou de coureur invloed kunnen hebben op het resultaat. Toch denkt Doornbos niet dat Verstappen daar ook invloed op heeft. 'Het verschil is dat Vettel al vier wereldtitels had dus die wilde ook een deurtje verder en Max wil nog wereldkampioen worden en dan zit je bij Red Bull nog goed. Er is geen reden om dat niet met dat team te doen.' (Foto: Getty Images / Red Bull Content Pool)

Top Headlines

Oudere Top Headlines