De reden dat Verstappen géén straf kreeg van de stewards


De stewards hadden er zondag meerdere uren voor nodig om te bepalen of Max Verstappen gestraft moest worden voor zijn touché met Charles Leclerc in de Grand Prix van Oostenrijk, maar uiteindelijk werd besloten dat de Nederlander zijn overwinning op de Red Bull Ring mocht behouden. Maar welk argument voerden de stewards daarvoor aan?
In het rapport dat is opgesteld door de stewards wordt allereerst de situatie beschreven, waarna vervolgens dieper wordt ingegaan op de touché: 'In ronde 69 probeerde Verstappen Leclerc te passeren door later te remmen. Op dat moment zat Verstappen vóór Leclerc in de bocht. Bovendien had Verstappen de volledige controle over zijn bolide tijdens het voltooien van zijn inhaalactie.'
Verderop in het statement van de stewards valt te lezen: 'Verstappen en Leclerc moesten allebei door de bocht heen, maar er was overduidelijk te weinig ruimte om met zijn tweeën tegelijk door de bocht te gaan. Kort na de apex, tijdens het uitkomen van de bocht, was er contact tussen de twee auto's.'
Stewards bestempelen touché als race-incident
'Alle omstandigheden in ogenschouw genomen zijn we tot de conclusie gekomen dat er niet specifiek één coureur geheel schuldig is aan het incident. We merken dit daarom aan als een race-incident. Om die reden is 'further action' niet nodig', luidt de samenvatting van de stewards. (Foto: Red Bull Content Pool/Getty Images)
 

Top Headlines

Oudere Top Headlines