Update II | Mick Schumacher test eerst voor Ferrari, daarna voor Alfa Romeo
Mick Schumacher mag misschien zijn opwachting maken in de rookie test voor het team van Alfa Romeo . Teambaas Frederic Vasseur gaat met Ferrari in gesprek over of hij de protegé van de Italianen en zoon van Formule 1-legende Michael Schumacher kan inzetten in Bahrein.
‘We weten het nog niet zeker, maar we voeren de discussie. Het idee ligt op tafel’, zegt Vasseur tegen RaceFans . ‘Het is een beetje te vroeg, maar we zullen het er deze week met Ferrari over hebben en wat voor programma we dan kunnen doen.’
Vasseur benadrukt wel dat alles niet te snel moet gaan voor de 19-jarige Duitser. ‘Hij is zeker klaar voor een rookie test’, denkt hij. ‘Daarna, na die rookie test, zullen we het zien. Maar we moeten het stapje voor stapje doen.’
Schumacher rijdt dit seizoen in Formule 2
In 2018 won Schumacher junior het Formule 3-kampioenschap. Begin dit jaar werd hij opgenomen in het juniorteam van Ferrari, de renstal waarvoor zijn vader vijf van zijn zeven wereldtitels won. Ook zal hij dit seizoen zijn opwachting maken in de Formule 2 bij Prema.
Update | 15:50 uur (24 maart 2019) - Schumacher in Alfa Romeo na GP Bahrein
Het Duitse AutoBild is zeker van zijn zaak: Mick Schumacher gaat na de Grand Prix van Bahrein testen voor het team van Alfa Romeo Racing.
Op 10 en 11 april staan er testdagen gepland op het circuit in de woestijn, waarbij Formule 1-teams jong talent een kans kunnen geven. Alfa Romeo Racing heeft nauwe banden met Ferrari. Zo krijgt de Italiaanse renstal van Frederic Vasseur de motoren geleverd van de grootmacht uit Maranello. Ferrari-junior Schumacher Jr. zou nu van deze samenwerking profiteren door zijn debuut in een Formule 1-bolide te maken.
Update II | 09:10 uur (28 maart 2019) - Ferrari krijgt voorrang op testdiensten Schumacher
Volgens het Duitse Auto, Motor und Sport zal Mick Schumacher tijdens de testsessie na de Grand Prix van Bahrein eerst in actie komen namens het team van Ferrari, alvorens hij achter het stuur stapt bij de C38 van het team van Alfa Romeo Racing. De zoon van zevenvoudig wereldkampioen Michael Schumacher zit op dinsdag 2 april achter het stuur van de SF90, voordat hij deze op woensdag overdraagt aan racecoureur Sebastian Vettel. (Foto: Ferrari F1 Team)