Mercedes verklaart winst Verstappen: 'Onze motoren waren ernstig oververhit'
Het is geen geheim dat Mercedes bij de Grand Prix van Oostenrijk anders voor de dag kwam dan gewend. Waar het team in 2019 met twee vingers in de neus één-tweetjes scoort, was dat op de Red Bull Ring wel anders. Max Verstappen ging er met de overwinning vandoor en volgens Andrew Shovlin heeft dat een technische reden.
In de wekelijkse F1 Debrief op het YouTube-kanaal van Mercedes praat 'Trackside Engineering Director' Shovlin je bij over de race vanuit het perspectief van de Brits-Duitse equipe. Daarbij kwam naar voren dat Mercedes betrekkelijk veel last had van het warme weer, iets wat andere teams de kans bood om naar voren te komen.
'We hebben een fundamenteel probleem met de auto, namelijk dat we de motor niet goed genoeg kunnen koelen', aldus de Brit. 'De radiatoren zijn niet groot genoeg; dat is iets wat in Spielberg duidelijk aan het licht kwam. We waren in eerste instantie te optimistisch over de koeling, we dachten niet dat het ons zo zou hinderen.'
Mercedes-coureurs gebruikten 'lift and coast'
Om het warmteprobleem op te lossen, gebruikten de Mercedes-rijders een speciale techniek, het zogeheten 'lift and coast'. 'Door eerder van het gas af te gaan en later te remmen, probeerden we de motoren af te koelen. Ze hoefden immers minder te werken. Echter ging was dit niet altijd voldoende. Daarom vroegen we onze coureur om dit nog heviger te doen. Daarom stopten Valtteri Bottas en Lewis Hamilton soms al 400 meter voor de bocht met gas geven. We hebben hiermee veel rondetijd ingeleverd.' (Foto: Mercedes AMG F1)