Wolff verklaart succes Mercedes en geeft aan: 'Willen record Ferrari verbreken'
Dit jaar zijn er tot nu toe negen races verreden, waarvan er acht gewonnen zijn door Mercedes. De Duitse renstal is dus de alleenheerser van dit seizoen, en zij lijken hard af te stevenen op de dubbel. Lewis Hamilton en Valtteri Bottas staan op één en twee in het kampioenschap, en bij de teams heeft Mercedes maar liefst 135 punten voorsprong op nummer twee Ferrari.
Teambaas Toto Wolff weet precies waaraan Mercedes het succes van dit seizoen te danken heeft. Eén van de redenen is kopman Lewis Hamilton. 'Lewis blijft maar aandringen voor betere prestaties. Hij is erg zelfkritisch. Hij is de enige coureur die ik ooit naar een debrief heb zien komen om te zeggen: 'Kijk niet naar mijn data, want ik heb vandaag niet goed genoeg gereden'. En dat van een vijfvoudig wereldkampioen', aldus Wolff tegenover de BBC .
'Ik heb het gevoel dat hij zijn gedachten van het racen moet afzetten'
Hamilton krijgt nog wel eens kritiek dat hij buiten de Formule 1 om te veel met randzaken bezig is. Volgens Wolff is dat juist nodig voor goede prestaties. 'We zijn allemaal individuen en allemaal moeten we anders werken om het beste te presteren. Voor Lewis is het van belang dat hij zijn andere ambities en interesses kan nastreven. In plaats van hem te wijzen hoe een coureur zich zou moeten gedragen, besefte ik al vroeg dat hij beter presteerde als ik hem de vrijheid gaf. Ik heb het gevoel dat hij zijn gedachten van het racen moet afzetten. Als hij een modeshow kan doen die hem opwindt, of wat muziek kan opnemen of wat kan snowboarden met zijn vrienden, vergeet hij het racen heel even. En dan komt hij sterker en energieker terug.'
Mindfulness is een andere reden waarom het team een fantastisch jaar beleeft, volgens de Oostenrijkse teambaas. Dit wordt gedaan om de stress te verlagen. 'We hebben zelfs meditatiesessies uitgerold over het gehele team van meer dan duizend mensen. Je moet die marginale winst pakken om het beste uit je team te halen. We zaten daadwerkelijk in een halve cirkel tijdens de eerste sessie en begonnen door onze ogen te sluiten en onze handpalmen te openen.'
'We willen het record van Ferrari verbreken'
Daarnaast geeft Wolff een ander geheim prijs, wat belangrijk is voor het huidige succes. De doelstelling is altijd het wereldkampioenschap winnen, alleen de invalshoek moet jaarlijks anders zijn, meent hij. 'De juiste doelen houden je gemotiveerd en energiek. Het winnen van het eerste kampioenschap was een enorme berg die we wilden overwinnen. Daarna wilden we bewijzen dat we het twee keer achter elkaar kunnen doen. In 2017 wilden we als eerste team winnen door veranderingen in de regels. Nu willen we het record van Ferrari van vijf achtereenvolgende dubbelkampioenschappen (coureurs- en constructeurskampioenschap) verbreken.' (Foto: Mercedes AMG F1)