Marko waarschuwt voor optimisme: 'Mercedes is nog een stuk beter'
Helmut Marko ziet verbetering bij Red Bull. Waar de renstal van Max Verstappen aan het begin van het seizoen een grote achterstand leek te hebben op Mercedes en Ferrari, lijkt vooral na de winst van Verstappen in Oostenrijk het gat voor een deel gedicht. Toch blijft Marko voorzichtig en de man uit Graz waarschuwt voor optimisme.
'Het gaat de goede kant op', stelt Marko in gesprek met Motorsport-total.com . 'Maar we moeten niet vergeten dat we in Paul Ricard, nog niet zo lang geleden, echt om onze oren werden gereden. Optimisme is dus nog erg gevaarlijk.'
Bij de Grand Prix van Frankrijk kreeg Red Bull een nieuwe motorupdate, die op dat moment leek tegen te vallen. Verstappen en Gasly konden geen potten breken op het Franse asfalt en dus namen de zorgen toe. 'Er was iets raars aan de hand toen', zegt Marko daarover. 'We hebben toen niet de ware Honda-motor met zijn update gezien. Misschien dat het te maken had met de baan.'
De negatieve toon werd in Oostenrijk echter al snel doorbroken. 'We zagen in Spielberg dat ons pakket wel degelijk werkte; dat was erg fijn. Een flinke opluchting. We waren constant snel en dat motiveert heel erg voor de races die komen gaan.' (Foto: Red Bull Content Pool / Getty Images)