Kop is eraf in Bahrein: geen Red Bull of Mercedes bovenaan na eerste training

De kop van het nieuwe Formule 1-seizoen is eraf. Max Verstappen noteerde tijdens de eerste vrije training, waarin tijden zoals gebruikelijk niet alles zeggen, voor de Grand Prix van Bahrein de vijfde tijd. Pierry Gasly van AlphaTauri stond na een goede ronde bovenaan de lijst.
Het is een opvallend gegeven dat zowel Red Bull Racing als Mercedes, afgelopen jaren de dominante teams, niet de beste tijd noteerde.
Regerend wereldkampioen Verstappen kwam op de gele mediumband, die niet als de snelste bandenvariant geldt, tot zijn tijd op 0,549 seconde achter Gasly. Ter vergelijking: de Fransman van AlphaTauri reed zijn toptijd op de rode softband, de snelste bandenvariant.
Ocon verliest sidepod
De eerste training van het seizoen werd na acht minuten alweer stilgelegd, nadat Esteban Ocon een flink deel van de zijkant van zijn Alpine-bolide was verloren. De sessie kon na een minuut of vijftien worden vervolgd.
De wintertesten in Barcelona en Bahrein schetsten een beeld dat met name Red Bull Racing en Ferrari de zaken behoorlijk op orde hadden, terwijl het voor Mercedes nog zoeken was naar de gewenste afstelling.
Russell klaagt, Ferrari snel
Mercedes-coureur George Russell, die de stoel van de naar Alfa Romeo vertrokken Valtteri Bottas heeft overgenomen, liet ook in de training merken dat er voor zijn team nog werk aan de winkel is. "De auto wordt heel erg beïnvloed door de wind", meldde de Brit over de boordradio.
Bekijk via de onderstaande slider alle informatie over de start van het nieuwe Formule 1-seizoen:
Even later liet Russell zien dat zijn Mercedes ook over snelheid beschikt door voor heel even de snelste tijd te klokken. Hij eindigde als vierde in de training. Zijn ploeggenoot Lewis Hamilton reed met de zevende tijd een anonieme training.
Ferrari toonde zich van voren met de tweede en derde trainingstijd voor respectievelijk Charles Leclerc en Carlos Sainz. Verstappens ploeggenoot Sergio Pérez noteerde de tiende tijd voor nummer elf Guang Zhou, die dit seizoen in de Formule 1 debuteert.
De tweede vrije training in Bahrein begint vandaag om 16.00 uur.

Top Headlines

Oudere Top Headlines