Vettel: 'Je zou ook kunnen zeggen dat ik al twaalf seizoenen race en Max pas vier'


Sebastian Vettel kent niet het beste seizoen uit zijn carriere. De Grand Prix van Groot-Brittannië oogde als het dieptepunt van het jaar voor de Duitser. Enkele weken voorafgaand aan het incident ging hij in gesprek met  Motorsport-Magazin en legde hij uit wat nou precies het probleem is bij Ferrari en hij wordt vergeleken met de jongere generatie coureurs.
'Het is niet dat er één punt is waarop wij het slechter doen dan Mercedes, maar het is een combinatie van kleine factoren. We zitten momenteel gewoon niet op het level van Mercedes. We moeten harder werken, beter werken en zien waar we nog kunnen verbeteren', zo begon de Ferrari-coureur zijn interview.
Vergeleken met de testdagen heeft Mercedes veel tijd weten te winnen, of Ferrari heeft het verloren. Volgens Vettel heeft het onder andere te maken met buitengewone hoeveelheden onderstuur: 'De auto mist downforce en heeft veel onderstuur. Sommige coureurs kunnen daar wel mee leven, zoals David Coulthard. Ik weet niet hoe je met zoveel onderstuur kan rijden.'
Vergelijking tussen Vettel en Verstappen
De 'Playstation-generatie' is een term die gebruikt wordt om coureurs te omschrijven die veel in de simulator racen. Max Verstappen en Lando Norris zijn goede voorbeelden van zulke coureurs. Vettel denkt echter dat de oefening die in de simulator plaatsvindt geen vervanger kan zijn: 'Ja, je zou ook kunnen zeggen dat ik al twaalf seizoenen erop heb zitten en Max (Verstappen, red.) pas vier.' (Foto: Ferrari F1 Media)

Top Headlines

Oudere Top Headlines