FIA introduceert maatregelen tegen porpoising

De klachtenregen van Mercedes in Azerbeidzjan heeft geholpen: de FIA onderneemt stappen tegen het heftige stuiteren van de 2022 Formule 1-bolides. Voorafgaand aan de Grand Prix van Canada maakte de autosportbond bekend dat er nieuwe regels opgesteld zijn, die binnenkort zullen gaan gelden.
Een nieuwe technische richtlijn is opgesteld richting de teams, waar zij zich strikt om moeten zullen houden. In deze TD (technical directive) staan de volgende regels:

Een grondiger onderzoek van de planken en ‘sliders’, zowel wat het ontwerp als de geconstateerde slijtage betreft.
De definitie van een metriek, gebaseerd op de verticale versnelling van de auto, die een kwantitatieve limiet zal geven voor het aanvaardbare niveau van verticale slingeringen. De exacte wiskundige formule voor deze maatstaf wordt nog door de FIA geanalyseerd en de Formule 1-teams is verzocht aan dit proces bij te dragen.

Dit betekent dat de FIA gaat kijken hoe de vloer het stuiteren beïnvloedt bij de Formule 1-teams en hoeveel slijtage dat levert aan de houten plank in het midden van die vloer. Daarnaast gaat het bestuursorgaan ook kijken naar de snelheid en de hoogte van het stuiteren. De FIA zal aan de hand van deze gegevens een maximum snelheid én hoogte van het stuiteren stellen voor ieder team. Hoe dit wordt gedaan, wordt nog bekeken.


FIA wil overleggen met teams


Deze nieuwe technische richtlijn is niet de enige verandering die de FIA door wil voeren. Binnenkort staat er een overleg gepland met alle teams, om het probleem te tackelen voor langere termijn. Volgens de doktoren van de FIA was het ‘onverantwoordelijk’ om op deze manier door te rijden, omdat de F1-coureurs met meer dan 300 kilometer per uur op de rechte stukken stuiteren. Dit kan blijvende schade aan het lichaam opleveren.
In Canada zijn de teams nog vrij om hun auto af te stellen zoals ze willen, wanneer de nieuwe regels ingaan, is nog onduidelijk. Het bericht FIA introduceert maatregelen tegen porpoising verscheen eerst op GP33 .

Top Headlines

Oudere Top Headlines