Marko dolenthousiast: 'Albon is de nieuwe hoogvlieger'
Helmut Marko is erg tevreden over de ontwikkeling van Toro Rosso-debutant Alexander Albon. De Thaise Brit begon dit seizoen in de Formule 1 zonder ook maar één testdag en doet regelmatig van zich spreken.
Afgelopen zondag in Hockenheim was zo’n moment. Albon reed voor het eerst in zijn nog prille Formule 1-carrière in de regen, maar verzaakte geen moment. De 23-jarige coureur uit Londen vocht zelfs even met Lewis Hamilton om de derde plaats en wist uiteindelijk als zesde over de streep te komen.
'Iedere strategische beslissing was juist'
Marko was na afloop lyrisch over zijn coureur. 'Albon is de nieuwe hoogvlieger', bejubelt de adviseur van Red Bull de rookie in gesprek met Motorsport-Total . De coureur zelf blijft kritisch en denkt dat er misschien wel meer in had gezeten.
'Van begin af aan hebben we de juiste beslissingen gemaakt', citeert datzelfde medium Albon. 'We hebben op hetzelfde moment als Sebastian (Vettel, red.) gestopt en hebben veel tegenstanders kunnen verslaan met een undercut.' Toch is hij zich ervan bewust wat voor goed resultaat er is geboekt. 'Ik ben echt blij voor mezelf en het team. Het team heeft fantastisch werk geleverd. Bij beide auto’s was iedere strategische beslissing juist.' (Foto: Getty Images / Red Bull Content Pool)