Hamilton over strijd in bocht 4 met Verstappen: 'Wilde geen risico nemen'


Lewis Hamilton en Max Verstappen waren zondag in een hevig gevecht verwikkeld. Na de eerste pitstop van Hamilton was de Brit duidelijk sneller dan Verstappen en kon hij hem meerdere keren aanvallen. Maar voorbij de Nederlander kwam hij niet.
'Ik leid het kampioenschap, dus ik neem niet dezelfde risico's', laat Hamilton weten bij Paddock Pass . 'Ik gaf hem extra ruimte bij bocht vier', verduidelijkt de Mercedes-rijder. 'Ik had het risico kunnen nemen om dichtbij te blijven en te botsen. Of hem ruimte te geven en een ander moment te kiezen. Ik deed het laatste.'
Hamilton benadrukt dat het een gevecht was om elke ronde met Verstappen. 'Vandaag was echt voor het eerst een echt gevecht. Ik weet niet of je kan zeggen dat het echt strijd was, maar het was een gevecht voor iedere ronde. Het ging er om wie de banden het beste zou managen.'
De leider in het WK vertelt ook nog hoe hij de inhaalrace ervaarde toen hij twintig seconden naar Verstappen goed moest maken. 'Er was een moment dat het nog dertien rondjes was en dat ik dertien seconden moest dichtrijden. Ik dacht toen: 'Hoe gaat dit lukken? Dat is een seconde per rondje'. Daarna heb ik een paar 'killer' tijden gereden en zag ik dat hij langzamer werd. Toen dacht ik: 'OK, dit is mogelijk.'' (foto: Mercedes AMG F1)
[social-post platform="youtube" id="yWsgfe5HTns"]

Top Headlines

Oudere Top Headlines