Gemengde gevoelens bij Horner: 'Frustrerend, maar toch een hele prestatie'


Waar velen rekenden op een overwinning van Max Verstappen in Hongarije, daar werd Lewis Hamilton uiteindelijk de winnaar. Verstappen startte vanaf poleposition en lag bijna de gehele race voor, maar versere banden van Hamilton zorgden ervoor dat de Brit uiteindelijk won. Tot frustratie van Red Bull-teambaas Christian Horner.
Dat valt op te maken uit zijn woorden na afloop, onder meer geciteerd door Nu.nl . 'Een tweede en een zesde plaats is lichtelijk frustrerend op een dag die er zeer hoopvol uitzag. Toch is P2, de snelste ronde en poleposition een hele prestatie. Max heeft alles gedaan wat hij kon doen en wat we van hem vroegen. Hij behield de leiding bij de start en controleerde de race in de openingsfase.'
'Onze pech was dat die twee ver voor lagen op de rest'
Toch zag Horner ook uit dat Mercedes een snellere auto had tijdens de race. 'We moesten Max al vroeg naar binnen halen om te zorgen dat Hamilton er niet voorbij kon. Mercedes had een geweldige snelheid en bleef de druk opvoeren. Max was in staat om de leiding te behouden, maar onze pech was dat die twee zo ver voor lagen op de rest, dat Mercedes met 22 rondes te gaan een gok kon nemen met de tweede pitstop. Als we ook een extra pitstop hadden gedaan, dan waren we achter Hamilton weer de baan op gekomen.'
Ondanks dat Mercedes de betere auto had, is het gat tussen Red Bull en Mercedes de laatste weken een stuk kleiner geworden. Na de zomerstop wordt verwacht dat het gat misschien wel definitief gedicht kan worden. 'We hebben de laatste maanden hard gewerkt en weten dat we nu over een goede snelheid beschikken. Dat is een fijne gedachte om op een welverdiende vakantie te gaan.' (Foto: Red Bull Content Pool / Getty Images)

Top Headlines

Oudere Top Headlines