Horner baalt van Gasly: 'Het probleem is dat hij er helemaal niet bij zat'


Christian Horner heeft na afloop van de Grand Prix van Hongarije gezegd dat Pierre Gasly dit jaar volmaakt bij Red Bull, maar dat de Fransman wel hoognodig beter moet presteren. In Boedapest werd hij weer op een ronde gezet door zijn teamgenoot Max Verstappen en werd hij uiteindelijk zesde, tussen een McLaren (Carlos Sainz) en een Alfa Romeo (Kimi Raikkonen) in.
'Het was een frustrerend weekend voor Pierre. De start was niet geweldig, de eerste ronde was niet goed en we zouden niet moeten racen tegen Saubers en McLarens', steekt Horner van wal tegenover Racefans.net . 'Hij zou moeten racen tegen Ferrari’s en tegen Mercedessen. Alles wat we kunnen doen om hem te helpen, zullen we doen. Het is onze bedoeling om hem tot het einde van het jaar in de auto te laten zitten, maar wij moeten echt hoognodig zien dat hij meer van het potentieel van de auto benut.'
'Het probleem is dat hij er helemaal niet bij zat'
Volgens Horner had Red Bull tactisch gezien ook geen kansen om Hamilton te vertragen in de race, omdat Gasly te ver naar achter reed. 'Het probleem is dat hij er helemaal niet bij zat. Zowel Mercedes als Red Bull had een race met één coureur, aangezien de teamgenoten (Valtteri Bottas en Gasly, red.) niet meestreden.'
Verstappen heeft dit seizoen al 181 punten behaald, Gasly slechts 63. Een gigantisch verschil. 'Het is duidelijk dat het ons pijn doet, dat niet beide auto’s voorop rijden. Voor het constructeurskampioenschap hebben we in Boedapest evenveel punten als Ferrari gehaald, terwijl wij juist hier meer dan hen hadden moeten scoren. Het is van vitaal belang voor ons, als we een kans willen maken om Ferrari in te halen, dat we Gasly hoger laten finishen. Hij moet er even tussenuit in de zomerstop, om de eerste seizoenshelft te reflecteren en daarvan te leren.' (Foto: Red Bull Content Pool / Getty Images)

Top Headlines

Oudere Top Headlines