Max Verstappen wint GP van Abu Dhabi, Leclerc en Pérez maken podium compleet

Regerend wereldkampioen Max Verstappen heeft de Grand Prix van Abu Dhabi gewonnen. Charles Leclerc werd als tweede afgevlagd en pakte daarmee de tweede stek in het rijderskampioenschap. Sergio Pérez kwam als derde over de streep.
Voor Verstappen begon de race goed. De Nederlander kwam goed van zijn plek en behield zijn eerste stek gedurende de hele race. Ook Pérez kwam goed weg vanaf de tweede stek. Naarmate de race vorderde bleek al snel dat Red Bull de overhand had ten opzichte van Ferrari en Mercedes. Dit kwam mede door het feit dat Lewis Hamilton schade opliep aan zijn Mercedes-bolide na een aanvaring met Carlos Sainz. Later in de race viel de zevenvoudig wereldkampioen zelfs uit. Het is niet duidelijk of zijn uitvalbeurt werd veroorzaakt door de eerdere schade.
Geen P2 in het rijderskampioenschap voor Pérez
Door zijn derde plek heeft Pérez nipt naast de tweede stek in het rijderskampioenschap gegrepen. Leclerc bleek eerder in race te snel voor de Mexicaan en Red Bull besloot om Pérez naar binnen te halen voor vers rubber. De strategie van Red Bull werkte echter niet en Pérez kwam een aantal rondes tekort om Leclerc daadwerkelijk voorbij te steken. Ook achterblijvers in de vorm van Pierre Gasly en Alexander Albon zorgden ervoor dat Pérez niet verder kon aansluiten bij de Monegask.
Wat doet de WK-stand?
Het 2022-seizoen is officieel ten einde. Hoe ieder team en hoe iedere coureur het jaar heeft afgesloten is te zien via deze link .
Uitslag race



Het bericht Max Verstappen wint GP van Abu Dhabi, Leclerc en Pérez maken podium compleet verscheen eerst op GP33 .

Top Headlines

Oudere Top Headlines