Details over vertrek Gasly naar buiten gekomen: Horner gaf valse garanties
Red Bull-consultant Helmut Marko en teambaas Christian Horner hadden een aantal keer aangegeven dat Pierre Gasly het seizoen zou afmaken bij Red Bull. Uiteindelijk is dat niet het geval, aangezien de Fransman is vervangen door Alexander Albon. De switch zou als een verrassing zijn binnengekomen bij Gasly.
Dat weet RMC Sport te melden. Volgens het Franse medium kreeg Gasly enkele dagen geleden nog nieuwe garanties van Horner over de tweede seizoenshelft. Maandagochtend 09.00 uur zou Gasly echter op zijn vakantieadres zijn gebeld met het nieuws dat hij naar Toro Rosso kan.
Gasly werkte niet in zelfde omstandigheden als Verstappen
Het genoemde medium heeft contact gehad met de vertegenwoordiger van de Fransman. Die heeft aangegeven het te betreuren dat Gasly niet kon werken in de beste omstandigheden en daardoor niet goed kon racen. Red Bull zou hem niet in dezelfde omstandigheden hebben laten zitten als Max Verstappen.
Ook werd duidelijk dat het contact tussen Gasly en de engineers niet goed was geweest. Dat was overigens al te merken tijdens Gasly zijn crash in Duitsland tijdens een vrije training. 'I lost it', riep de 23-jarige coureur over de boordradio. 'Oké, copy', was het enige dat hij te horen kreeg. Pas secondes later werd er gevraagd hoe het met hem ging. De advocaat van Gasly vertelde dat zijn cliënt zijn waarde zal tonen bij het team waar hij van houdt en waar hij zich al heeft bewezen, namelijk bij Toro Rosso. (Foto: Red Bull Content Pool / Getty Images)