Red Bull maakt statistisch gezien foute keus; verschil Verstappen en Gasly schrijnend
Pierre Gasly heeft bij Red Bull plaats moeten maken voor Alexander Albon. De Thaise Brit maakt zodoende al na twaalf races in de Formule 1 promotie, terwijl Gasly terugkeert naar zijn oude team Toro Rosso. De prestaties van de Fransman waren dit seizoen ondermaats, zeker ten opzichte van zijn teamgenoot Max Verstappen.
Het verschil tussen Gasly en Verstappen was schrijnend. Tijdens de twaalf kwalificaties is er een onderlinge stand van maar liefst 11-1 opgebouwd in het voordeel van de 21-jarige Nederlander. Alleen in Canada eindigde Gasly (P5) boven Verstappen (P11), maar dat alles te maken met het feit dat Verstappen niet aan het derde deel van de kwalificatie mocht deelnemen, doordat hij zijn tweede run niet mocht afmaken vanwege code rood, dankzij een crash van Kevin Magnussen. In Hongarije pakte Verstappen voor het eerst ooit poleposition.
Dat Red Bull koos voor Albon en niet voor Kvyat, is gezien de statistieken verrassend
Wat betreft WK-punten liep Gasly ook mijlenver achter op Verstappen. De zevenvoudig Grand Prix-winnaar heeft 181 bij elkaar geracet, terwijl Gasly niet verder is gekomen dan 63 punten. Nummer zes Gasly staat slechts vijf punten voor op nummer zeven Carlos Sainz, terwijl de achterstand op nummer vier Charles Leclerc maar liefst 69 punten is. Verstappen staat derde met slechts zeven punten achterstand op nummer twee Valtteri Bottas. De voorsprong op nummer vier Sebastian Vettel bedraagt 25 punten.
Dat Helmut Marko en Christian Horner voor Albon kozen als opvolger van Gasly, in plaats van de andere Toro Rosso-coureur Daniil Kvyat, mag gezien de statistieken verrassend genoemd worden. In de onderlinge kwalificatieduels leidt Kvyat met 7-5. In de WK-stand staat de Rus met 27 punten negende. Veel van zijn punten behaalde hij in Duitsland, waar hij derde werd. Albon bezet in het kampioenschap plek nummer vijftien, met zestien punten. (Foto: Red Bull Content Pool / Getty Images)