BREAKING. Ford keert vanaf 2026 terug in de Formule 1

Het is officieel: Ford keert, na een afwezigheid bijna twintig jaar, terug in de Formule 1. De Amerikaanse autofabrikant zal vanaf 2026 weer actief zijn in de koningsklasse van de autosport en is daarmee, naast Audi, de tweede grote fabrikant die naar de Formule 1 trekt in korte tijd.
Nu is het wachten op Red Bull Racing, dat om 15:00 Nederlandse tijd van start zal gaan met de 2023 Season Launch. Tijdens dit evenement zal het Oostenrijkse team bekend maken dat zij samen gaan werken met Ford vanaf 2026. 
Ford is geen onbekende in de Formule 1 en hun eerste betrokkenheid dateert al vanuit de jaren ’60. In 1968 won Ford het eerste kampioenschap, met Graham Hill en Lotus en in 1994 won Ford hun laatste kampioenschap, met Michael Schumacher en Benetton.
In totaal heeft Ford tien keer constructeurskampioenschap en dertien keer het coureurskampioenschap gewonnen. Daarmee is de Amerikaanse fabrikant de derde meest succesvolle motorfabrikant aller tijden in de Formule 1-geschiedenis.



BREAKING: Ford returns to Formula 1! #F1 @FordPerformance pic.twitter.com/xqIS8Ii67S — Formula 1 (@F1) February 3, 2023

Het bericht BREAKING. Ford keert vanaf 2026 terug in de Formule 1 verscheen eerst op GP33 .

Top Headlines

Oudere Top Headlines