Assen loopt Ricciardo mis: 'Er was een gentlemen’s agreement'


Tijdens de twintigste editie van de Gamma Racing Day waren er 88.000 bezoekers aanwezig, die werden vermaakt door Jack Aitken. De Formule 2-coureur was redelijk populair in Assen, waar eigenlijk een andere coureur uit de Formule 1 een show zou geven, namelijk Daniel Ricciardo. De afspraak met de Australiër was er, maar uiteindelijk ging het feest niet door.
Organisator Lee van Dam legt aan Motorsport.com uit wat er precies misging omtrent de afspraak met Ricciardo. 'Nico Hülkenberg en Carlos Sainz hebben we in Assen natuurlijk al gehad. Dus toen Ricciardo naar Renault ging, was ik zo'n beetje de eerste die naar Parijs belde en zei 'die moeten we hier hebben'. Vervolgens waren we door Max Verstappen uitgenodigd voor de Formule 1-wintertest in Barcelona. Toen zijn we ook bij Renault langsgegaan en kwam de hoogste baas naar ons toe met goed nieuws. 'Ik heb Ricciardo vastgelegd voor Assen', zei hij. Het kwam later ook op papier te staan, als een soort gentlemen’s agreement.'
'Komst Alonso ging vanwege politieke redenen niet door'
Die afspraak bleek niet veel waard te zijn. Er volgde vanuit Renault een lange stilte. Een week of vijf voor het evenement lieten ze zich weer horen, met het nieuws dat Ricciardo niet meer kwam. 'Zij hebben toen Sergey Sirotkin nog wel voorgesteld, maar dat bracht ons weinig extra’s. Ralf Schumacher bood zichzelf aan, maar dat vond Renault niet goed. Die heeft namelijk nog nooit in zo’n hybride F1-auto gereden. Via een ander kanaal wilden we toen Fernando Alonso laten komen. Maar Renault en McLaren mengden zich in dat verhaal, waardoor het om politieke redenen niet doorging. We hadden ook het idee om Alain Prost te halen, maar die wilde zelf niet meer rijden. Er is ook gesproken over Nico Rosberg, maar hij had helaas andere verplichtingen.' (Foto: Renault Sport Media)

Top Headlines

Oudere Top Headlines