Verstappen opent met derde tijd, Ferrari domineert eerste training GP België

Onder zonnige omstandigheden begonnen de coureurs aan de eerste vrije training na de zomerstop. Problemen waren er in de openingsfase voor Lewis Hamilton die langzaam over het circuit reed, als gevolg van een defect aan zijn gaspedaal. Max Verstappen zette na een half uur de eerste tijd op de klokken met een 1.45,8 en gebruikte daarvoor de zachte band.
In de tweede fase van de training ging het tempo omhoog, waarbij de beide Ferrari's de tijd van Verstappen verpulverden en de 1.44 indoken. Sebastian Vettel bleef teamgenoot Charles Leclerc twee tienden voor, waarbij de Red Bulls van Verstappen en Alexander Albon op de derde en vierde positie een seconde toe moesten geven. De problemen van Hamilton waren snel verholpen en de Brit zocht het Belgische asfalt op, maar de zilveren bolides deden het rustig aan, waarbij Valtteri Bottas de best geklasseerde was op de medium band. Als enige van de topteams reed de Duitse formatie de gehele training op deze medium band.
Achterin het veld waren de beide Toro Rosso's terug te vinden op de zeventiende en achttiende positie. waarbij ze liefst drie seconden toegaven op de tijd van Vettel. Daarmee hield het team alleen de beide Williams-coureurs achter zich.

Top Headlines

Oudere Top Headlines