Tost vergelijkt Albon en Verstappen: 'Max was met name agressiever in duels '


Na afloop van de eerste vrije training naar aanloop van de Grand Prix van België verschenen enkele teambazen voor de camera om vragen te beantwoorden over de coureurs en de eerste vrije training.
Ook Toro Rosso-teambaas Franz Tost moest eraan geloven. Allereerst werd hem gevraagd of hij dacht dat onervaren coureurs nerveus zouden zijn zodra ze het op moesten nemen tegen Max Verstappen: 'Ik denk niet dat ze nerveus zijn.'
'Max heeft veel ervaring in de Formule 1, hij is een van de snelste coureurs op het circuit en vecht voor overwinningen. Ik weet zeker dat hij volgend jaar voor het wereldkampioenschap strijdt. Maar Alex (Albon, red.) is mentaal sterk genoeg om het op te nemen tegen Max. We zullen zien wat er gaat gebeuren', vervolgde de Oostenrijker.
Verstappen en Albon beide technisch
Tost ziet dat Albon en Verstappen vergelijkbaar zijn, maar in één opzicht is Verstappen toch wel echt verschillend: 'Max was agressiever, met name in duels met andere coureurs. Hij crashte zo nu en dan maar er waren meer goede inhaalmanoeuvres.'
'Max is van nature heel erg snel, Alex ook. Ze zijn beide technisch sterk en begrijpen hoe je de auto optimaliseert. Ook kunnen ze beiden goed de banden managen. Albon heeft ons laten zien dat hij kan racen, ik denk dat hij in de Red Bull goede resultaten kan behalen', concludeert Tost. (Foto: Red Bull Content Pool/Getty Images)

Top Headlines

Oudere Top Headlines