Albon druk bezig met RB15: 'Gaat erom extra tienden eruit te halen'
Alexander Albon kende een uitstekende eerste race voor Red Bull. Op Spa klom hij op van P17 naar P5, mede dankzij fraaie inhaalacties. De Thaise Brit is tevreden met zijn debuutrace als teamgenoot van Max Verstappen, maar laat weten nog wel de RB15 beter te moeten begrijpen.
'Ik heb nog steeds tijd nodig en ik weet dat ik nog steeds aan het verbeteren ben', vertelt Albon aan Autosport.com . 'Tijdens het weekend in Spa begreep ik de auto steeds beter. Ik ben blij met hoe het nu gaat. Er zijn nog wel dingen waar ik mij niet comfortabel bij voel. Het is gewoon heel anders. Ik moet de stijl van Toro Rosso loslaten en de grillen en de kneepjes van de Red Bull-wagen begrijpen.'
'Hij maakte indruk met zijn aanpak, feedback en tempo'
Dat kost tijd, maar met Helmut Marko in je nek is het niet vanzelfsprekend dat je die tijd hebt. Toch spreekt Albon uit die tijd nodig te hebben. 'Omdat iedereen weet hoe hij een auto naar een goed niveau moet rijden, maar het gaat erom die extra tienden eruit te halen. Ik moet de auto niet alleen wat betreft het rijden begrijpen, maar ook wat betreft het afstellen ervan.'
Red Bull-teambaas Christian Horner is content met de prestatie van zijn nieuwe pupil. 'Hij was tijdens de race heel volwassen en heeft indruk op mij gemaakt met zijn aanpak, feedback en tempo. Hij maakte geen fouten en nam geen onheilspellende risico’s. Hij heeft zeker een zeer gunstige indruk gemaakt bij het technische team in de garage. Het was een bemoedigende start voor hem en hopelijk krijgt hij een prima weekend met een eenvoudige kwalificatie in Monza.' (Foto: Red Bull Content Pool / Getty Images)