Optimistische Marko over neerslag én Verstappen: 'Podium is mogelijk'


Een podium voor Max Verstappen bij de Grand Prix van Italië is 'zeker mogelijk'. Dat voorspelt Helmut Marko, sportief directeur van Red Bull Racing. Duidelijk is wel dat het een hele klus wordt, omdat Verstappen na een motor-wissel vanuit de achterkant van het veld moet komen. 
Marko kreeg van de aanwezige pers in Monza de vraag wat volgens hem een realistisch resultaat is. 'Als de eerste ronden goed gaan, moet Max zich snel bij de kop van het veld kunnen melden. Net als op Spa moet een podium mogelijk zijn, op eigen kracht.' De race van Verstappen op Spa duurde nog geen minuut, na een crash met Kimi Räikkönen. 
'Ferrari maakte één snelle ronde en toen was het voorbij'
Omdat Verstappen niets aan een goede kwalificatie heeft, kan het zijn dat Red Bull ervoor kiest om Verstappen een slipstream te laten genereren voor Alexander Albon. 'Dat soort tactieken zie je tegenwoordig zelden, zeker voor beide coureurs.' Daarmee lijkt Marko het uit te sluiten. 
In de vrije trainingen zat Red Bull gemiddeld vier tienden achter de Ferrari's. 'Of dat realistisch is voor de rest van het weekend? Misschien in de kwalificatie, ja. Zeker niet op racesnelheid. We denken dat we het heel goed doen. Ferrari maakte één snelle ronde en toen was het voorbij.' (Foto: Getty Images/Red Bull Content Pool)

Top Headlines

Oudere Top Headlines