Spec 4 stemt Verstappen tevreden: 'Weten dat er meer vermogen in zit'
Max Verstappen is tevreden over de nieuwste versie van de Honda-motor. De Red Bull-coureur rijdt vanaf dit weekend met de Spec 4 versie van de motor, die nóg meer vermogen moet leveren. De Nederlander gaat ook in op de kwalificatie.
Alexander Albon, teamgenoot van Verstappen, kreeg in België al de nieuwe motor. Verstappen is nu dus aan de beurt. 'De motor was goed, alles werkte prima. Ik merkte dat we nu meer vermogen hebben, alleen hebben we nog niet in de motorstand gereden waarbij dat ook beschikbaar is.'
En dus blijft het nog een beetje een vraagteken hoeveel vermogen de Spec 4 brengt op vol vermogen. 'We weten dat er meer vermogen in zit, dus dat moet er ook uit komen. Het is daarom jammer dat ik niet de hele kwalificatie zal rijden', vertelde Verstappen bij Ziggo Sport .
'Gasly krijgt ook een gridpenalty, ik wil wel voor hem eindigen'
Toch is het niet helemaal zeker dat Verstappen niet meedoet aan de hele kwalificatie. 'Het ligt eraan wie doorgaan naar Q3. Omdat ook bijvoorbeeld Pierre Gasly een gridpenalty krijgt, wil ik wel voor hem eindigen. Het is tegenwoordig namelijk zo dat de onderlinge startpositie van iedereen die tot achteraan op de grid teruggezet wordt, tijdens de kwalificatie bepaald wordt.' (Foto: Getty Images/Red Bull Content Pool)