Verstappen blij met nieuwe Honda-motor na GP Italië: 'Vermogen veelbelovend'


Max Verstappen is na de Italiaanse Grand Prix tevreden gestemd over zijn nieuwe Honda-motor. Sinds dit weekend rijdt de Red Bull-coureur met de zogeheten 'Spec-4 motor', een geüpgradede versie van de vorige motor en alweer de vierde krachtbron dit jaar. Volgens Max rijdt hij met meer vermogen en zit hij dus nog dichter bij Mercedes.
Ondanks dat Verstappen niet verder kwam dan P8 tijdens de race, kon hij merken dat hij met name in de race meer vermogen tot zijn beschikking had. 'Het was veelbelovend, zelfs hier op Monza, waar we normaal gesproken niet competitief zijn. De Spec-4 motor was goed, ondanks dat ik één keer een probleempje had, waardoor ik voor vier seconden minder vermogen had. Gelukkig weten we waar het aan ligt. Het was eenzelfde probleem als zaterdagmiddag.'
Verstappen had mee kunnen vechten
Als Verstappen een 'normale' kwalificatie had kunnen doen, had hij volgens zichzelf mee kunnen vechten met de top vier. 'Dat had zeker gekund. Uit mijn auto zag ik ze rijden op de schermen. Ik denk dat ik met een goede kwalificatie kans had gehad op een podiumplek. Maar dat is altijd makkelijk om achteraf te zeggen.'
'Ik kreeg ook hun rondetijden mee en dat viel me echt mee', gaat Verstappen verder. 'Het was gewoon dat wij ontzettend veel verkeer hadden omdat we achteraan moesten starten. In vrije lucht waren we net zo snel', stelt de Nederlander, die geciteerd wordt door onder meer  F1only.fr . (Foto: Red Bull Content Pool / Getty Images)

Top Headlines

Oudere Top Headlines