Meer aantijgingen tegen FIA-voorzitter Ben Sulayem: poging GP Las Vegas te saboteren

Een dag nadat bekend was geworden dat FIA-voorzitter Mohammed Ben Sulayem wordt verdacht van het beïnvloeden van een race-uitslag in de Formule 1, is hij opnieuw in opspraak geraakt. De voorzitter van de internationale autofederatie zou ook hebben geprobeerd de race in Las Vegas niet door te laten gaan, zo meldt de BBC.
Dat deed Ben Sulayem door een aantal medewerkers aan te sporen om een reden te vinden voor het cancelen van de race. "Er moesten problemen gevonden worden, of ze nu bestonden of niet", zou een klokkenluider hebben gemeld in een rapport van de FIA dat ingezien is door de BBC.
De poging om de race niet door te laten gaan zou volgens de Engelse omroep te maken hebben met een machtsstrijd tussen de FIA en de Formule 1. De bazen van de Formule 1 zijn eigenaren van de race in Las Vegas. De wedstrijd ging uiteindelijk toch door.
'Straf Alonso ingetrokken door Ben Sulayem'
Maandag meldde de BBC ook al op basis van informatie van de klokkenluider dat Ben Sulayem de uitslag van de Grote Prijs van Saudi-Arabië zou hebben beïnvloed.
In de race kreeg Fernando Alonso een tijdstraf van tien seconden, maar uiteindelijk zou die straf op aandringen van de FIA-voorzitter zijn ingetrokken.

Top Headlines

Oudere Top Headlines