Verstappen ziet lastige lay-out in Sotsji: 'Enkele ideeën voor betere prestaties'
De verwachtingen waren in Singapore hooggespannen, maar Red Bull kon het niet waarmaken getuige de derde plaats van Max Verstappen. Komend weekend staat de Grand Prix van Rusland op het programma. Meevechten voor de winst is niet iets wat de 21-jarige Nederlander verwacht.
'Ik was blij met de podiumplek in Singapore en de strategie tijdens de race was perfect. Nu komt de Russische Grand Prix eraan, waar meer inhaalmogelijkheden zijn. De lay-out van de baan is niet op het lijf van Red Bull geschreven. Wel is het een uniek circuit, met veel bochten van negentig graden', blikt Verstappen vooruit.
'Heb enkele ideeën waardoor we hopelijk beter kunnen presteren'
De zevenvoudig Grand Prix-winnaar noemt het verder een uitdagende, vlakke baan waarin het aanremmen van belang is. 'Het is altijd uitdagend om na een lang recht stuk een langzame bocht in te duiken. Het gedrag van de auto tijdens het aanremmen is daarbij belangrijk. De baan is vlak en je weet al snel of de auto in de meer uitdagende bochten goed presteert of niet.'
De race van Sotsji staat nog niet gek lang op de kalender. De vijf edities zijn allemaal gewonnen door Mercedes. Door de huidige topvorm van Ferrari, meent Verstappen echter dat de Italiaanse renstal ditmaal de beste papieren heeft. 'Ferrari was erg snel in Singapore en de lange rechte stukken in Sotsji zijn zeker in hun voordeel. Kijkend naar onze race afgelopen weekend in Singapore, dan heb ik wel enkele ideeën waardoor we hopelijk beter kunnen presteren komend weekend in Rusland.' (Foto: Red Bull Content Pool / Getty Images)