Verstappen zit Leclerc op de hielen in eerste training GP Rusland

Het Formule 1-circus is neergestreken op het Sochi Autodrom in Rusland, het circuit waarop Mercedes tot op heden alle vijf de verreden Grands Prix wist te winnen. De Duitse renstal geldt dan ook als de grote favoriet voor dit weekend en liet in de eerste helft van de vrije training ook zien waarom. Valtteri Bottas en Lewis Hamilton waren direct voorin te vinden.
Max Verstappen deed het rustig aan in de openingsfase van de eerste training en niet voor in de bovenste regionen van de tijdenlijst. De Red Bull-coureur weet dat hem een gridstraf van vijf posities wacht na afloop van de kwalificatie en zal zijn RB15 om die reden wat meer afstellen voor de race. Met een half uur te gaan doken de tijden snel naar beneden toen de Ferrari-coureurs zich op een nieuwe set van de zachte band vooraan nestelden. Charles Leclerc klokte de eerste 1.34 van het weekend en was daarmee een halve seconde los van de rest van het veld. Max Verstappen meldde zich inmiddels ook vooraan met een vierde tijd op zeven tienden van Leclerc. Teamgenoot Alexander Albon gaf in deze fase twee tienden toe op Verstappen en nestelde zich op de zesde positie.
Verstappen trapte het gaspedaal van zijn Red Bull dieper in verbeterde zijn tijd significant, waarbij hij slechts 0,082 seconde tekort kwam op Leclercs tijd en met nog een kwartier te gaan de tweede tijd in handen had. Mercedes mengde zich niet in de strijd voor de snelste tijden en sloot de training als vierde en vijfde af, maar gebruikte daarbij de medium band. Albon maakte de top zes compleet, en keek daarbij tegen een achterstand van negen tienden ten opzichte van Verstappen aan.
Problemen waren er voor thuisrijder Daniil Kvyat die al vroeg in de sessie stilviel met een motorisch probleem, dat momenteel onderzocht wordt door Honda.

Top Headlines

Oudere Top Headlines