Mercedes gooit het over een andere boeg: 'Strategisch bieden mediums mogelijkheden'


Drie Grands Prix op rij zonder overwinning en in Sochi ging tijdens de kwalificatie de Grand Prix van Rusland voor de vierde keer sinds de zomerstop de pole position niet naar Mercedes. De Duitse renstal lijkt het op pure snelheid momenteel af te leggen tegen Ferrari en gooit het daarom voor de Russische race over een strategische andere boeg.
Een belangrijke rol in de strategie van Mercedes lijkt te zijn weggelegd voor de medium-band, schrijft het Duitse Auto, Motor und Sport . Zowel Lewis Hamilton als Valtteri Bottas reed hun snelste ronde in het tweede gedeelte van de kwalificatie op de mediumband, wat betekent dat zij de race ook op dit band gaan starten , in tegenstelling tot Ferrari dat de race op de zachte band begint.
'Ferrari is met de handen gebonden', denkt Bottas. 'Zij moeten naar binnen als de zachte banden slijten.' Mercedes is flexibeler. Zij kunnen vroeg stoppen voor een undercut-strategie en wisselen naar de harde band, of juist langer doorrijden en wisselen naar de zachte band.
Op eigen kracht winnen
Teambaas Toto Wolff gelooft in de strategische kracht van zijn team. 'We zijn misschien wat in het nadeel omdat we niet de sterkste motor hebben', zegt de Oostenrijker. 'Dat betekent echter niet dat we de race niet op eigen kracht kunnen winnen. We hebben een goede raceauto, goede coureurs en normaliter een goede strategie.'

Top Headlines

Oudere Top Headlines