Chirurg Schumacher ontkent experimentele behandeling


De hartchirurg die Michael Schumacher in Parijs heeft behandeld, heeft ontkent dat het om een experimentele behandeling gaat. De oud-coureur werd begin september naar een ziekenhuis in de Franse hoofdstad overgeplaatst om daar behandeld te worden. 
Schumacher is sinds 2013 niet meer publiekelijk verschenen. De zevenvoudig wereldkampioen hield ernstige hersenschade over aan een skiongeluk en sindsdien is er weinig bekend over zijn toestand. De familie brengt weinig informatie over Schumacher naar buiten, maar toch hebben veel mensen hoop dat de Duitser ooit nog gaat herstellen. 'Voor wonderen ben ik niet geschikt', zegt Menasche in gesprek met La Repubblica . 'Ik ben een hartchirurg.' 
In de Franse pers werd beschreven dat Schumacher een stamceltransplantatie onderging die door hun als 'experimentele behandeling' werd omschreven. Hoewel zijn dokter Philippe Menasche gelijk duidelijk maakt dat hij niets wil vertellen over zijn patiënt, moet hem toch één ding van het hart. 'Mijn team en ik doen niet aan experimentele behandelingen. Een afschuwelijke term die niet bij een serieuze medische visie hoort.'
Menasche heeft in het verleden wel een klinische proeffase gehad omtrent stamceltransplantaties, maar inmiddels niet meer. 'Het is waar dat ik een van de eerste was die stamceltransplantaties in het hart deed, maar die tests zijn twee jaar geleden beëindigd.' (Foto: Website Michael Schumacher)
 

Top Headlines

Oudere Top Headlines