De Vries tegen Horner in: 'Albon werd niet eens kampioen'


Nyck de Vries won afgelopen weekend het kampioenschap in de Formule 2. De Nederlander leverde hiermee een uitstekende prestatie, maar een overgang naar de Formule 1 zit er vooralsnog niet in. De Vries rijdt komend jaar voor Mercedes in de Formule E, maar sluit een toekomst in de koningsklasse van de autosport nog niet uit.
'Ik zal er niet om liegen: ook mijn droom en ultieme doel is natuurlijk het bereiken van de Formule 1. Maar er kan nog heel veel gebeuren de aankomende jaren. En daarbij ben ik heel erg blij met mijn kans in de Formule E bij Mercedes', vertelt De Vries tegenover de NOS . 'In principe zijn er vier officiële Mercedes-stoeltjes in de wereld: twee in de Formule 1 en twee in de Formule E. En één daarvan bezet ik. En uiteraard blijf ik ook simulatorwerkzaamheden voor het Formule 1-team doen. Dus ik behoor wel degelijk tot de familie.'
'Dan spreken de statistieken voor zich'
Red Bull-teambaas Christian Horner zei onlangs dat De Vries een beetje lang had gedaan over het halen van zijn titel in de F2. De Vries countert echter sterk terug, kijkend naar coureurs die onder Horner rijden. 'Er zijn genoeg andere voorbeelden te noemen van rijders die het in hun derde of vierde jaar hebben gedaan en ook zijn gepromoveerd. Pierre Gasly heeft er tweeënhalf jaar over gedaan. Alexander Albon werd niet eens kampioen, maar werd derde in zijn tweede seizoen. Als je zijn carrière naast die van mij legt, zie je dat de statistieken voor zich spreken', aldus De Vries, die drie jaar over zijn titel deed. 

Top Headlines

Oudere Top Headlines