Verstappen: 'Tot nu toe zijn auto's in 2021 drie seconden langzamer
Reglementen, het is een woord dat de wereld der Formule 1 altijd heeft gedomineerd. Zeker in de recente geschiedenis is de discussie over diverse aspecten van het Formule 1-reglement weer aangewakkerd. In gesprek met verstappen.nl gaat Max Verstappen in op zijn kijk op die wijzigingen en reglementen in het algemeen.
Verstappen heeft eigenhandig ondervonden hoe de reglementen in de Formule 1 soms voor controverse kunnen zorgen. Denk aan de inhaalactie op Kimi Raikkonen voor het podium, een podium wat de Nederlander vanwege een 5 seconden straf later weer mocht inleveren. Of aan de talloze keren dat Verstappen een gridstraf kreeg vanwege het wisselen van motoronderdelen. Vooral dat laatste wakkert vaak discussie op, maar de Nederlander is zelf wel tevreden met het huidige systeem. 'Ik vind het prima zoals het nu is. Anders begin je misschien met een tijdstraf aan de race en die blijft je achtervolgen' meent hij. 'Ik heb liever dat ik achteraan begin en dan gewoon door het veld heen ga. Dan ben je overal van af en heb je gewoon een race waar je wat van kan maken.'
Reversed grid
Sinds enige tijd is er ook sprake van discussie over de invulling van het raceweekend op zichzelf. Zo wordt er gesproken over verschillende kwalificatie formats en zelfs over een reversed grid zoals bij de Formule 2 wordt toegepast. Ook met betrekking tot deze zaken is Verstappen echter helder in zijn mening. 'We hadden laatst een meeting met de eigenaren van de Formule 1' zo meldt de Nederlander. Hij vervolgt. 'We hebben veel gesproken over wat wij als coureurs wilden. Er is nog niks beslist, maar één ding is duidelijk geworden. 'Wij willen niet dat het een soort van Amerikaans worstelen wordt, waar alles kunstmatig en nep is. De kwalificatie is naar mijn idee goed zoals deze is'.
2021
Met betrekking tot 2021 zijn coureurs, teams en FIA druk in overleg over de te hanteren reglementen. Volgens Verstappen gaan die onderhandelingen echter de goede kant op. 'Het ziet er wel goed uit, maar op dit moment zullen de auto’s nog drie seconden langzamer zijn dan nu. Het hoeft niet precies net zo hard te gaan, maar drie seconden is best wel veel,' meent de Limburger, maar hij komt tegelijkertijd ook met een mogelijke oplossing. 'Wat ik denk is dat we de auto’s lichter moeten maken, maar dat gaat zo lastig met de hybride-motoren en de accu's.'