Priestley: 'Daarmee had Ferrari de undercut van Verstappen kunnen voorkomen'
Marc Priestley is ingegaan op de strategische keuze van Ferrari om coureur Charles Leclerc tijdens de Grand Prix van China pas in een laat stadium van de wedstrijd naar binnen te halen voor een tweede pitstop. De Monegask verloor daardoor uiteindelijk de vierde plek aan Max Verstappen in Shanghai.
Volgens de presentator van Sky Sports had Ferrari niet zo verdedigend moeten denken. 'Ja, ze hadden Leclerc eerder naar binnen kunnen halen voor een tweede stop', beaamt Priestley. 'Ze hadden daarin agressiever kunnen zijn. Daarmee had Ferrari een undercut van Verstappen kunnen voorkomen.'
Ferrari wilde geen risico's nemen
De Brit relativeert die uitspraak echter al gauw. 'Als ze dat hadden gedaan, was Vettel echter misschien ten prooi gevallen aan een undercut van Verstappen, want het gat was niet zo heel groot. Het was een risico en Sebastian was op dat moment de eerste Ferrari-coureur in het veld en de Scuderia wilde het veilig spelen.'
'Ze dachten waarschijnlijk dat ze Vettel zijn derde positie op het asfalt moesten verdedigen. Dat was voor het team het meest belangrijke', vervolgt de F1-analist zijn verhaal op zijn YouTube -kanaal. 'Achteraf zullen ze misschien tot de conclusie komen dat ze dingen anders hadden moeten aanpakken, maar daar verandert niets meer aan. Wat in ieder geval vaststaat is dat het Leclerc zijn vierde plek kostte', aldus Priestley. (Foto: Red Bull Content Pool/Getty Images)