Trotse Sainz voorlopig op P6 in het WK: 'Ik verkeer in de vorm van mijn leven'


Carlos Sainz had zijn zaakjes in de Grand Prix van Japan weer prima voor elkaar. De Spanjaard van McLaren veroverde de vijfde plaats en kon zelfs de duels met Red Bull Racing en Ferrari aangaan.
'Deze race was net wat specialer dan mijn andere vijfde plaatsen', zei Sainz, in Duitsland en Hongarije ook als vijfde over de finish kwam, na afloop tegen de media. 'Dat komt omdat we deze keer meer op snelheid het duel aan konden met Red Bull Racing en Ferrari. Het geeft enorm veel voldoening om Leclerc achter me te houden.'
'Het team vroeg me om het tempo op te voeren. Ik ging 1:33.5 rijden en Leclerc kon dat niet bijhouden. Ineens lukte het om een Ferrari af te stoppen en een gelijk tempo te rijden als Alexander Albon. Dat is de eerste keer dit jaar, dus daar ben ik erg blij mee en trots op.'
Vorm van zijn leven
Door zijn vijfde plaats in Japan passeerde Sainz Pierre Gasly in het WK-klassement en staat nu zesde voor de ex-Red Bull-coureur en huidig Red Bull-coureur Albon. De Spanjaard verkeert momenteel duidelijk in de vorm van zijn leven. 'Ja, dat kan je wel zeggen. Daar ga ik niet over liegen. Tijdens de race dacht ik daar op een gegeven moment ook aan toen ik pushte om Leclerc achter me te houden. Toen het team mij de rondetijden vertelde, dacht ik bij mezelf dat ik snel moest zijn.' (Fotocredit: McLaren F1 Team)

Top Headlines

Oudere Top Headlines