Red Bull wijst na schelden Verstappen naar FOM: ‘Zij vonden het geschikte taal’


Vlak nadat Max Verstappen  in China zijn allerlaatste kwalificatieronde miste door een inhaalactie van Sebastian Vettel liet de Nederlander een heuse scheldkanonnade los over de boordradio. Volgens zijn werkgever Red Bull Racing ligt de schuld echter bij het Formule 1-management FOM dat deze woorden wereldwijd werden uitgezonden.
Red Bull Racing laat traditioneel de zogenoemde Spion [Spy, red.] de reflectie op het afgelopen Grand Prix weekend verzorgen. De meeste aandacht van de Spion ging uit naar het incident in de kwalificatie, maar in plaats een probleem van het euvel zelf had de Spion meer problemen met de scheldwoorden die Verstappen achteraf gebruikte. ‘De race had misschien beter gekund – maar echt minimaal – mochten de coureurs op zaterdag nog een ronde rijden in de derde kwalificatiesessie, in plaats van de bus missen’, begint de Spion zijn reflectie op redbullracing.redbull.com .
‘Vooral Max was daar absoluut niet blij mee. Er zijn wat mensen die niet blij zijn met de manier waarop hij zich uit. De Spion is ook boos: Max zit nu al vier jaar bij dit team en het beste wat hij kan is een paar keer het F-woord gebruiken. Heeft hij dan niets geleerd van zijn team? Dit is wat er gebeurd als je de lagere raceklassen overslaat: ik bedoel, natuurlijk kan hij snel rijden, maar een paar jaar in de garage van het [Formule 2, red.]-team van Carlin en hij zou kunnen schelden als een dronken zeeman!’
'Hij heeft een privégesprek met zijn race-engineer'
De scheldkanonnade van Verstappen werd live uitgezonden en daarmee ging de boze reactie van de Nederlandse Formule 1-coureur de hele wereld over. Bij monde van de Spion legt Red Bull de schuld hiervoor echter bij de FOM, die verantwoordelijk is voor het uitzenden van boordradio’s: ‘De verbolgenheid is sowieso misplaatst: Max zat niet op Twitter en zijn stuur heeft geen knop waarop staat ‘bericht uitzenden voor de hele wereld’.'
‘Hij heeft een privégesprek met zijn race-engineer, waarbij hij taal gebruikt die jonge mannen in de sport gebruiken. Er is een televisieregisseur ergens in een hutje op de hei die besluit welke coureur, als het überhaupt nodig is, wereldwijd wordt uitgezonden. De FOM is overduidelijk van mening dat dit geschikte taal is voor hun live uitzending, dus neem het maar op met hen.’ (Foto: Red Bull Content Pool)

Top Headlines

Oudere Top Headlines