Verstappen over gewonnen races: 'Fans en ik denken daar verschillend over'
Max Verstappen sloot in Abu Dhabi zijn beste seizoen ooit af met een tweede plaats. In De Telegraaf blikt de Red Bull Racing-kopman terug op 2019.
Nooit eerder won Verstappen, of welke Nederlandse rijder dan ook, drie races in een seizoen. Welke van zijn overwinningen het mooist was, weet Verstappen precies te zeggen 'Oostenrijk, al hebben de fans voor Brazilië gekozen,' zegt Verstappen. 'Nou, ik denk er iets anders over,' stelt de Limburger.
Reden voor zijn keuze, is dat het er niet naar uitzag dat hij in Oostenrijk zou winnen. Al helemaal niet nadat Verstappen een totaal verknoeide start maakte en als achtste door bocht een kwam. Uteindelijk wist de Nederlander zich op een indrukwekkende wijze op te werken naar Charles Leclerc, van wie hij voor het oog van vele Nederlandse toeschowers de koppositie overnam.
Fouten heeft Verstappen maar weinin gemaakt. 'Mischien in Monza,' wijst Verstappen naar zin startcrash met Sergio Perez aldaar. Aan Verstappen heeft het dit seizoen niet gelegen, maar de auto van Red Bull is nog niet altijd snel genoeg voor de strijd vooraan. 'We zitten als topteams heel dicht bij elkaar, en dat is hoopvol,' stelt Verstappen.
(Foto: Red Bull Content Pool / Getty Images)