Häkkinen eerlijk over Red Bull: 'Het is een wrede manier van werken'


Van belofte voor de toekomst bij Toro Rosso, naar de teleurstelling van 2019. En weer terug. Pierre Gasly heeft het afgelopen seizoen allemaal meegemaakt. Menig Formule 1-fan staat hierdoor voor een raadsel; hoe kon de Fransman bij Red Bull geen deuk in een pakje boter slaan, maar als onderdeel van Toro Rosso de sterren van de hemel rijden? Volgens oud-coureur Mika Hakkinen is er een logisch antwoord, met een Nederlands tintje.
'Max Verstappen heeft een zeer agressieve rijstijl. Daar houdt het ontwerpteam rekening mee op het moment dat ze de nieuwe auto op papier zetten. Van de manier waarop de auto is geveerd tot en met de aerodynamische balans, de afstelling van de motor en de versnellingsbak, noem het maar op, Red Bull heeft alles op zo'n manier gemaakt dat Verstappen er het maximale uit kan halen.'
Onderdeel van de Formule 1
Na 2018 vertrok Daniel Ricciardo al voor een deel omdat Max Verstappen een bevoorrechte positie had binnen het team, in 2019 stuurde Red Bull Gasly zelf de laan uit. Red Bull lijkt volledig om Verstappen heen gebouwd. Hoe oneerlijk het ook klinkt, volgens Hakkinen hoort het bij de Formule 1.
‘Wanneer je een coureur naast Verstappen zet die niet op eenzelfde manier met de auto overweg kan, dan is het niet vreemd dat hij de auto niet weet te doorgronden. Gasly kan vanwege zijn eigen rijstijl bijvoorbeeld van zijn auto verlangen dat de achterkant zich anders gedraagt, maar daar zal het team dan niets mee doen. Verstappen rijdt er immers mee naar poleposition, terwijl hij niet verder komt dan de vijfde positie. Het is van het team een wrede manier van werken, maar dat is zoals het gaat in de Formule 1', concludeert Hakkinen in de Unibet podcast .  (Foto: Red Bull Content Pool/Getty Images)

Top Headlines

Oudere Top Headlines