Mopperende Marko erg positief: 'Staan minstens op gelijke hoogte met Mercedes'
Helmut Marko denkt dat Red Bull minstens zo snel is als Mercedes in Baku. Bovendien kon Max Verstappen zich met Sebastian Vettel meten in de lange runs, beweert de adviseur van het Oostenrijkse team. Maar niet alles ging zijn gangetje op de eerste dag in Azerbeidzjan.
'Eerst gaat de eerste training niet door en vervolgens heeft hij (Verstappen, red.) in de tweede sessie geen vrije ronde', citeert Motorsport-Total een mopperende Marko, die desondanks ook positieve dingen heeft gezien. 'Het ziet er heel goed uit. Als we de auto kunnen finetunen, staan we minstens op gelijke hoogte met Mercedes', klinkt het positief uit de mond van de Oostenrijker.
Een snelle ronde heeft Verstappen dan niet neer kunnen zetten, Marko heeft bij de lange runs wel bemoedigende dingen geconstateerd. 'Verstappen’s lange runs waren van hetzelfde niveau als van Vettel', beweert Marko.
'Bij Ferrari ziet her eruit zoals in Barcelona'
Bovendien, denkt hij, kan Ferrari er in de kwalificatie nog een schepje bovenop doen. 'Bij ons gaat het hoofdzakelijk mis op de stukken waar we vermogen nodig hebben', constateert Marko. 'Met ons chassis zijn we nog niet zo ver dat we kunnen zeggen dat we de optimale afstelling hebben gevonden. Bij Ferrari ziet het eruit zoals in Barcelona (waar de wintertests plaatsvonden, red.). Die rijden weg en zijn direct snel. Dat lukt bij ons nog niet.' (Foto: Getty Images / Red Bull Content Pool)