Verstappen domineert Leclerc als absolute publiekslieveling


Tegen het einde van elke Grand Prix kunnen de Formule 1-fans stemmen op wie ze tijdens de Grand Prix uit vonden blinken. Schitterende inhaalacties en bloedstollende gevechten doen het doorgaans goed bij de kijkers, Verstappen zette met precies dit soort gedrag geregeld de wedstrijd in vuur en vlam. Niet minder dan logisch dat Verstappen als absolute smaakmaker van 2019 uit de bus komt.
Het eerste veilloze optreden van de Nederlander liet lang op zich wachten. Pas in de vijfde Grand Prix van het jaar - die op het Circuit de Barcelona-Catalunya verreden werd - wist hij uit te blinken, met 19,9 procent procent werd hij voor het eerst in 2019 Driver of the day. Wel wist hij in Australië al als tweede verkozen te worden en in Baku kreeg hij 15,4 procent van de stemmen, maar wist Charles Leclerc (17,6 procent) nét meer indruk te maken.
Vanaf toen gingen alle remmen los bij de Red Bull-coureur. In Monaco tergde hij Lewis Hamilton meer dan een halve race lang, het was goed voor 23,3 procent van de stemmen en leverde hem zijn tweede publieksprijs op. Hamilton, die vurig verdedigde, moest het met 19,9 procent afleggen ondanks dat hij de overwinning wel pakte in het vorstendom.
Verstappen in Oostenrijk
Verstappen won in Oostenrijk zijn eerste race maar brak ook in het Driver of the day-segment een record. Na de schitterende inhaalrace werd Verstappen verkozen met maar liefst 74 procent van de stemmen. Dit is verreweg de meest overtuigende keuze van het publiek, in Bahrein wist Charles Leclerc 50,1 procent van de stemmers naar de hand te zetten, in Italië overtuigde de Monegask 34,9 procent van de kijkers.
Red Bull in de tweede seizoenshelft
In de tweede seizoenshelft leefde de Red Bull van Verstappen op. Met de mechanische versterking kon de Limburger nóg meer laten zien, waardoor hij in Duitsland (20,9 procent), Hongarije (26,2 procent), Mexico (20,2 procent) en in Brazilië (22,2 procent) als absolute smaakmaker uit de test kwam. Hij heeft zeven keer de stemming gewonnen en staat daarmee bovenaan de lijst qua 'Driver of the day'-titels in 2019.
Naast Verstappen wisten ook de Ferrari-coureurs voor spektakel te zorgen. Sebastian Vettel werd vier keer verkozen als publiekslieveling evenals zijn 22-jarige teamgenoot. Twee keer ging de eer naar Alexander Albon, Valtteri Bottas en Lando Norris. In vermoedelijk de laatste race van zijn carriere mocht Nico Hülkenberg zich Driver of the day noemen.

Red Bull en Ferrari met creatieve coureurs
Het lijkt dus alsof Red Bull en Ferrari de meest creatieve coureurs in het team hebben zitten. Hoewel geen van de Ferrari-coureurs binnen het team uitblinkt volgens de kijker, lieten de rijders zich vaak genoeg zien. Ondanks dat Mercedes het kampioenschap pakte, sloven Lewis Hamilton en Bottas zich niet uit.
De dominante Verstappen, in combinatie met de veelbelovende Albon, brengen de teller van de Oostenrijkse renstal op negen. Zo pakken ze twee keer meer dan de Italiaanse collega's deze titel, terwijl Mercedes en McLaren twee keer wonnen, waarbij Hamilton zelfs niet één keer de titel binnen sleepte. Renault mag in ieder geval ook één keer genieten vanwege het afscheid van Hülkenberg in Abu Dhabi.

Afwezige Mercedes flinke verrassing
Dat McLaren niet verder komt dan twee uitstekende prestaties en dat Renault er maar één op naam wist te zetten is niet verbazingwekkend. Wat wel interessant is, is dat de Mercedes-coureurs blijkbaar geen enorm boeiende indruk achter laten. Hamilton wist niet één keer als publiekslieveling een Grand Prix-weekend uit te komen. Hier moet wel bij vermeld worden dat Hamilton maar liefst zeven keer tweede is geworden. Soms verschilde het qua stemmen nog geen twee procent. (Foto: Red Bull Content Pool/Getty Images)

Top Headlines

Oudere Top Headlines