Slechte verliezer Abiteboul: 'In het zuiden zijn de mensen wat emotioneler'


Cyril Abiteboul heeft toegelicht waarom hij af en toe vreemd uit de hoek kan komen voor de camera's. De Fransman is van nature wat emotioneler dan de andere teambazen en merkt dat hij het lastig vindt om motivatie te vinden als je geen races kan winnen.
'De Formule 1 is een pittige sport, je kan je niet verbergen als teambaas. Ik ben ouder geworden, maar ik moet ook verbeteren, net zoals de rest van de paddock', zo opent de Renault-teambaas tegenover  Motor Sport Magazine .
Abiteboul komt uit een Franse streek die bekend staat om de emotionele inwoners, het is een interessante weerspiegeling van zijn eigen karakter: 'Ik kom uit het zuiden van Frankrijk, daar zijn de mensen wat emotioneler. Ik neem de dingen daarom ook wat serieuzer.'
Abiteboul is een slechte verliezer
'Ik hou van de sport maar ik heb er wel moeite mee dat we elk weekend verliezen, dat is een feit. Ondanks dat we wel progressie boeken, verliezen we elk weekend. Het tweede team is de eerste loser', concludeert Abiteboul. 
In 2018 wist de Franse renstal als 'best of the rest' te eindigen, het rijdersduo Carlos Sainz en Nico Hülkenberg wist in totaal 122 punten binnen te harken. In 2019 ging het ze minder voor de wind. Met slechts 91 punten bezetten de gele bolides een vijfde plek in het kampioenschap, ondanks het aantrekken van stercoureur Daniel Ricciardo. (Foto: Renault Sport Media)

Top Headlines

Oudere Top Headlines