Hamilton tegen Vettel na 'proefstarts' Mercedessen: 'We hebben je misleid'
De twee Mercedessen gingen eerder dan Ferrari de pitstraat uit op weg naar de tweede run, maar stopten plotseling om een 'proefstart' te maken. Sebastian Vettel reed door en kon zo geen slipstream pakken van de auto's uit Stuttgart.
'Wat gebeurde daar?', vroeg Vettel aan Lewis Hamilton op de persconferentie. 'We hebben je misleid', antwoordt de wereldkampioen eerlijk. De auto's van Mercedes volgden hun weg zonder een serieuze proefstart te maken.
Verkeerde focus Vettel
Vettel verklaarde na afloop dat hij niet zo bezig was met die slipstream. Hij wilde vooral de banden in de juiste window krijgen. Achteraf de verkeerde keuze. Volgens engineers van Mercedes had Vettel met een slipstream een halve seconden goed kunnen maken. Waarschijnlijk had Vettel die slipstream overigens toch niet gepakt als Mercedes gewoon door was gereden na het uitrijden van de pitstraat omdat hij liever de banden in de juiste window wilde hebben.
Koudere omstandigheden in voordeel Mercedes
Was dit de enige reden waarom Mercedes de grote achterstand van de derde vrije training nog omtoverde? Nee. De temperatuur daalde namelijk ook en dat bleek, net als voorgaande jaren, in het voordeel van Mercedes. 'In warmere omstandigheden, zoals tijdens de derde vrije training, hadden we geen kans gehad tegen Ferrari', concludeert Toto Wolff in gesprek met Auto Motor und Sport . (foto: Mercedes AMG F1)