Marko vindt dat uitspraken over vrouwen in Formule 1 uit verband zijn gerukt


Helmut Marko vindt dat zijn uitspraken over vrouwen in de Formule 1 uit zijn verband zijn gerukt. De adviseur van Red Bull gaf in een interview met een Oostenrijkse krant aan te twijfelen aan de assertiviteit en de fysieke gesteldheid van vrouwen.
Tegen de Kleine Zeitung zei Marko zichzelf af te vragen of vrouwen in staat zijn om in bepaalde situaties brutaal te zijn . Daarnaast zei hij dat hij denkt dat de fysieke eisen voor vrouwen te hoog zijn.
'Was een publieke discussie met driehonderd mensen'
Maar tegen Sky Sports zegt Marko dat hij die woorden niet zo bedoeld had. 'Dat was een publieke discussie met driehonderd mensen en daarnaast waren er veel vrouwen die iets vroegen, dus ik werd in eerste instantie verkeerd begrepen.'
'Ik zei dat ik op dat moment geen vrouw zie die in de Formule 1 competitief zou zijn', vervolgt Marko. 'Maar we gaan het zien. Nu zijn er de W-Series en de winnares kunnen we misschien in een auto zetten om te kijken waar ze staat.' (Foto: Getty Images / Red Bull Content Pool)

Top Headlines

Oudere Top Headlines