Wolff wil ruzie tussen Hamilton en Bottas voorkomen: 'Zagen we wel met Rosberg'


In 2016 verzuurde de relatie tussen Hamilton en Rosberg aanzienlijk terwijl de teamgenoten streden om de titel. Teambaas Toto Wolff geeft toe dat de huidige situatie tussen Bottas en Hamilton hem daar aan doet denken, maar hij heeft zijn rode en gele kaarten paraat.
Teamorders komen er nog niet bij Mercedes, ’Hamilton en Bottas zijn oud en wijs genoeg,’ weet Toto Wolff te vertellen. Hoewel hij eerder aangaf niet met de coureurs te willen communiceren tijdens de race weet hij wel dat het verstandig is om gele en rode kaarten klaar te hebben liggen indien het hard tegen hard wordt tussen de twee Mercedes-coureurs. ‘Het doet me een beetje denken aan de situatie in 2016, tussen Rosberg en Hamilton. Je hebt twee coureurs met de ambitie en mogelijkheid om het kampioenschap te winnen, het is aan ons om er goed op te letten dat Leclerc en Vettel terug kunnen komen en dat we vergelijkbare situaties als met Rosberg voorkomen.’
‘Leeuwen in de auto, geen schapengedrag’
Wolff vervolgt:‘We prijzen ons gelukkig met de goede relatie tussen Bottas en Hamilton, ze kunnen het met elkaar vinden. Er worden weinig spelletjes gespeeld achter de schermen maar we hebben een relatie vaker achteruit zien gaan. Beide coureurs zijn ambitieus, we willen dan ook dat ze leeuwen in de auto zijn, je kunt zodoende geen schapengedrag verwachten maar het wederzijds respect moet gewaarborgd blijven. Als team zijn we erg sterk maar zodra de relatie achteruitgaat, tot op het punt dat het een negatief effect op het team krijgt, ben ik niet bang om gele of rode kaarten te trekken. We zijn al ver maar we zijn er nog lang niet’ noteert Formula1.com. (Foto: Mercedes AMG F1)

Top Headlines

Oudere Top Headlines