Doornbos kijkt vooruit: 'Verwacht Red Bull met vrijwel nieuwe auto in Barcelona'
Mercedes wist in de eerste vier races van het 2019-seizoen evenzoveel keer te winnen en daarnaast werden er ook nog eens net zoveel 1-2 finishes binnegehaald. Oud Formule 1-coureur en huidig Ziggo-analist Robert Doornbos hoopt op een ommekeer.
'Gebeurt het in Barcelona weer, dan ga ik me wel zorgen maken ja', laat Doornbos weten tegenover GPblog.com . 'De eerste vier races van 2019 zijn namelijk zo verschillend als je kijkt naar de banen. Straatcircuits, halve straatcircuits, apart asfalt. Spanje is wat dat betreft de plek waar je de echte krachtmeting zal zien.'
'Kunt niet met alleen een nieuwe achtervleugel aankomen'
Doornbos zou niet verbaasd staan wanneer Red Bull met een vrijwel nieuwe auto op de proppen komt. 'Daarom verwacht ik ook dat Red Bull met een vrijwel nieuwe auto in Barcelona zal landen. Willen ze echt meedoen en races winnen, dan kan je niet met alleen een nieuwe voorvleugel komen. Zeker niet als je weet dat het met de motor achterin de wagen wel goed zit.'
Red Bull is niet slecht aan het Formule 1-seizoen begonnen en bijvoorbeeld Max Verstappen heeft na vier races nog nooit zoveel punten gehad. Toch lijkt het Oostenrijkse team nog steeds een achterstand te hebben op Ferrari en Mercedes. Teambaas Christian Horner was het hier eerder echter niet helemaal mee eens.