Visser niet eens met twijfels Marko: 'Vrouwen kunnen meekomen in Formule 1'
Beitske Visser denkt niet dat het fysieke verschil tussen mannen en vrouwen uitmaakt of een vrouw ook de Formule 1 kan bereiken. Volgens de 24-jarige Nederlandse moeten vrouwen simpelweg harder werken om fit genoeg te zijn om in de koningsklasse te kunnen racen.
Red Bull-adviseur Helmut Marko was op dat punt een andere mening toebedeelt. De Oostenrijker zei een paar weken geleden te denken dat de Formule 1 op fysiek vlak teveel is voor vrouwen . Ook twijfelde hij openlijk aan de brutaliteit van vrouwelijke coureurs.
Maar Visser maakt zich daar niet druk over. 'Ik denk dat vrouwen mee kunnen komen in de Formule 1', zegt de W-Series-coureur tegen RacingNews365 . Het enige waar het volgens haar om draait is het verschil in inzet. 'Het is een feit dat vrouwen fysiek minder sterk zijn dan mannen, maar dat betekent enkel dat ik harder moet werken om hetzelfde fysieke niveau te behalen'
Visser: Fitheid niet doorslaggevend voor snelheid
Bovendien is het niet zo dat de fitheid te maken heeft met hoe snel de coureur is, benadrukt de Friezin. 'Het is niet zo dat wanneer je eenmaal op het benodigde niveau zit en vervolgens fysiek nog sterker wordt, je daar harder van gaat racen.' (Foto: Beitske Visser Twitter)