Vorig jaar | Verstappen pakt Spaanse podiumplek na problemen bij Ferrari
Nadat de Formule 1-teams vier races lang hebben kunnen proeven aan de nieuwe reglementen, hebben kunnen kijken naar wat de banden doen en hebben kunnen ruiken aan elkaar verhuist het circus naar Europa, waar de Grand Prix van Spanje het Europese seizoen aftrapt. F1Maximaal blikt vooruit op de Grand Prix van aankomend raceweekend en kijkt naar wat het deelnemersveld, en dan vooral Max Verstappen , vorig jaar deed.
De kwalificatieuitslag geeft eigenlijk duidelijk weer hoe de kaarten in de vijfde ronde van 2018 geschut zijn; de voorste rij is voor Mercedes met Lewis Hamilton voor Valtteri Bottas, gevolgd door de Ferrari’s van Sebastian Vettel en Kimi Raikkonen. Max Verstappen, die in zijn eerste kwalificatierun nog een tweede tijd reed, moest uiteindelijk genoegen nemen met een vijfde startpositie en staat daarmee voor zijn Australische teamgenoot van dat moment, Daniel Ricciardo, die op P6 staat.
Grosjean veroorzaakt startcrash, Verstappen blijft ellende bespaard
Bij de start van de race komt iedereen de eerste twee bochten door, maar in bocht drie gaat het mis: Romain Grosjean schrikt van het moment dat teamgenoot Kevin Magnussen iets van zijn gas af moet en spint. Daarmee haalt hij echter zijn voet niet van het gas, waardoor hij met volle vaart zijwaarts over het circuit gaat terwijl de rest van het veld er nog aan komt. Als de rook van zijn achterbanden is opgetrokken staan er uiteindelijk drie coureurs naast de baan: Nico Hulkenberg en Pierre Gasly konden de Fransman niet ontwijken en zien hun race al in de derde bocht stranden.
Max Verstappen rijdt op dat moment nog altijd op P5 en klimt twintig ronden later langzaam op dankzij Vettel en Bottas die op dat moment hun eerste pitstop maken. De Duitser haalt de Fin dankzij een undercut in en het duo volgt Verstappen op P3 en P4. Vijf ronden later schuift het hele veld (op raceleider Hamilton na) een plaatsje door wanneer Kimi Raikkonen op een tweede plek uitvalt met problemen aan zijn Ferrari. Verstappen neemt de plek van de Finse Ferrari-rijder dankbaar over zonder een moeilijk inhaalmanoeuvre te hoeven maken.
Verstappen wint plaatsen dankzij problemen met Ferrari
In ronde 35 is Verstappen zelf aan de beurt voor zijn pitstop; hij vangt het tweede deel van zijn race aan op P4 en hoeft alleen beide Mercedes-bolides en Vettel voor zich te dulden. Laatstgenoemde loopt echter enkele ronde later tegen problemen aan tijdens zijn tweede pitstop, die hij doet onder een Virtual Safety Car die is gekomen om de gecrashte Esteban Ocon weg te slepen. De pitstop is niet goed en Vettel komt achter Verstappen weer de baan op, waardoor de Nederlander opschuift naar een podiumplek.
Ondanks dat Verstappen bij de herstart na de VSC nog wel de zijkant van zijn voorvleugel stuk rijdt op een traag rijdende Lance Stroll geeft de Nederlander de derde plek niet meer uit handen en pakt hij zijn eerste podiumplek van het seizoen. Hamilton leidt van kop tot staart de race en ziet Valtteri Bottas de eerste 1-2 overwinning van 2018 voor Mercedes pakken. Vettel eindigt vierde, voor Daniel Ricciardo.
Verstappen negeert kritiek internationale pers
Na afloop van de race gaat het bij Max Verstappen vooral om zijn podiumplek na een probleemvolle start van het seizoen – hij viel twee van de vier races uit en behaalde met een vijfde en zesde plek ‘slechts’ achttien punten. Zoals we de Nederlander kennen was hij ten overstaan van Ziggo Sport weinig geïnteresseerd in wat er over hem werd geschreven. ‘Maakt me niet uit. Ze mogen zeuren, dan doen ze dat maar, het maakt mij niet uit’, om even later aan te vullen: ‘Het is altijd fijn om een podium te pakken. Natuurlijk zijn de eerste vier races niet zo verlopen als ik wilde, en nu eindelijk wel, dus dat is gewoon fijn.’ (Foto: Red Bull Content Pool / Getty Images)