Gasly nog altijd blij met Verstappen als teamgenoot: 'Het is fijn samenwerken'
Vijf races in het seizoen en Pierre Gasly begint zich steeds meer thuis te voelen bij zijn ‘nieuwe’ werkgever Red Bull Racing. De Fransman voelt zich steeds comfortabeler en plukt ook langzaamaan de vruchten van zijn samenwerking met teamgenoot Max Verstappen .
In de officiële persconferentie op de donderdag voorafgaande aan de Grand Prix benadrukt Gasly nog maar eens een goede werkrelatie te hebben met Max Verstappen, die hij ook beschouwd als een referentiepunt om naartoe te werken: ‘Het is fijn om samen te werken met Max. Hij weet het beste uit de wagen te halen en werkt goed samen met het team. Hij is een uitstekend referentiepunt.’
'We zijn misschien uitgevallen, maar we gaan de juiste kant op'
Het begin van de werkrelatie tussen Gasly en Red Bull Racing is nog niet geheel vruchtbaar gebleken; de Fransman eindigde de eerste race buiten de punten en tot dusver is een zesde plek zijn hoogste notering. Toch merkt hij dat er vooruitgang in zijn ontwikkeling zit, wat de vorige Grand Prix in Baku nog maar eens werd bevestigd: ‘Er is veel gebeurd sinds de start van het seizoen, maar in Baku is er absoluut vooruitgang geboekt. We zijn misschien uitgevallen, maar we gaan de juiste kant op.’
Het is voor Red Bull zaak om de jonge Fransman zo snel mogelijk zich zo comfortabel mogelijk in de RB15 te laten voelen. Alleen op deze manier kan de Oostenrijkse renstal een rol van betekenis spelen in de strijd om het constructeurkampioenschap. Dit zal ongetwijfeld in het achterhoofd hebben meegespeeld toen de Oostenrijkse renstal besloot Gasly en testcoureur Dan Ticktum extra kilometers te gunnen tijdens de tweedaagse doordeweekse testsessie na de Spaanse Grand Prix . (Foto: Red Bull Content Pool / Getty Images)