Kamphues neemt tijdens de Road to Le Mans plaats in de LMP3 van DKR
Ziggo's Formule 1-presentator Rob Kamphues mag zichzelf, net als Jumbo's Frits van Eerd, gentleman driver noemen. In het voorprogramma van de 24 Uur van Le Mans rijdt hij over het 13.6 kilometer lange Circuit de La Sarthe in een Jumbo-gele Ligier LMP3 van DKR Engineering.
De International Superlights Challenge, de GT & Prototype Challenge en nu de Road to Le Mans, de 58-jarige Kamphues weet nog niet van ophouden. Voor de 24 Uur van Le Mans, waar Racing Team Nederland met een LMP2-bolide aan deelneemt, kunt u naar de twee uur durende Road to Le Mans kijken. Een voorprogramma-race waarin vijftig GT3 en LMP3-wagens het tegen elkaar opnemen op het circuit waar later die dag de legendarische 24 uur's race op plaatsvindt.
'Droom die uitkomt'
‘Sinds ik als kind de speelfilm van Steve McQueen zag ben ik een fan van Le Mans,’ aldus Kamphues. ‘Nooit gedacht dat ik zelf nog eens de kans zou krijgen om in dat soort auto’s te racen. Meedoen aan de Road to Le Mans is een droom die uitkomt.’ De Road To Le Mans is een opstapje tot het echte werk. Het is immers de enige goede mogelijkheid om te oefenen op Circuit de La Sarthe aangezien het deels een stratencircuit is. Het overige deel van het circuit maakt deel uit van het Bugatti Circuit. Kamphues deelt zijn auto met Bob Herber.
Giedo van der Garde, Nyck de Vries en Frits van Eerd verschijnen vlak na Kamphues aan de start voor Racing Team Nederland.