Vettel evalueert veranderingen in Ferrari-management: 'Zowel positief als negatief'
De veranderingen in het management van Scuderia Ferrari hebben voorlopig nog niet het gewenste resultaat opgeleverd. De Italianen vechten met Max Verstappen om de laatst beschikbare trede op het podium, terwijl het team van Mercedes met vijf opeenvolgende 1-2 finishes dominant af streeft op de volgende wereldtitel.
Voorafgaande aan de Grand Prix van Monaco geeft Ferrari-coureur Sebastian Vettel toe dat de veranderingen in het management – waar het vervangen van Maurizio Arrivabene voor Mattia Binotto als teambaas de grootste verandering is – nog weinig heeft opgeleverd. ‘Er zijn wat veranderingen in het team dit jaar. Normaalgesproken zijn we in staat de verandering onder de knie te krijgen. Er zitten positieve en negatieve aspecten aan, zoals altijd.’
'We verdienen een goed resultaat'
‘Er kan hier van alles gebeuren. Het is een uniek circuit. Na Barcelona hebben we gemerkt dat we niet snel genoeg zijn. We moeten onszelf verbeteren’, zo blikt Vettel tijdens het persmoment van Ferrari vooruit op het raceweekend. ‘Het is absoluut lastig om de juiste omstandigheden te krijgen waarin de banden goed werken. Dit is een probleem dat anderen wellicht beter begrijpen dan wij. We verzamelen de data om zowel op de korte termijn als vorig jaar te verbeteren.’
Toch houdt Vettel hoop voor de race op zondag. ‘We verdienen een goed resultaat. We hebben de laatste maanden niet op strand liggen zonnebaden, maar het is duidelijk dat Mercedes wel beter werk heeft geleverd dan wij,’ vervolgt de Duitser, om even later aan te vullen: ‘We proberen een nieuwe afstelling en aanpassingen te bestuderen, maar het gat is simpelweg te groot. We hebben het hier altijd goed gedaan tijdens de races. Ik ben voorzichtig optimistisch.’ (Foto: Scuderia Ferrari Media)